اگر قصد خرید تلویزیون شهری را دارید، این ۵ سوال را از خودتان بپرسید

خرید تلویزیون شهری

از تعمیر و نگهداری ویدئو وال گرفته تا انتشار محتوا، در این مقاله تمام نکاتی که تیم‌های فناوری اطلاعات و سرویس دهی باید در نظر بگیرند را به اشتراک گذاشتیم.
تلویزیون‌های شهری یا ویدئو وال‌ها، تصاویری بزرگ و پویایی را به نمایش می‌گذارند و می‌توانند خدمات ارزشمند و غیرقابل انکاری را ارائه دهند. هنگامی که در مرکز سرویس دهی و درمانی بیمارستان نصب شوند، به کارکنان کمک می‌کنند تا داده‌هایی مانند تخت‌های موجود و زمان ترخیص و همچنین جابجایی بیماران در سراسر بیمارستان را پیگیری کنند. ویدئو وال‌ها که در اتاق انتظار یا لابی نصب می‌شوند، می‌توانند محتواهای سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان یا اطلاعاتی درباره مسیریابی، اطلاعیه‌های عمومی یا هنری را به نمایش بگذارند. خدمات ویدئو وال به سرعت در حال رشد است: Fortune Business Insights انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶ بازار خرید تلویزیون شهری LED به ۳۶ میلیارد دلار برسد که بیش از دو برابر سهم بازار در سال ۲۰۱۸ است.

تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری شامل یک تصویر در ابعاد خیلی بزرگ است که متناسب با نمایشگر و فاصله نمایشگر از اولین ناظرها تعریف می‌شود.

تلویزیون‌های شهری قابلیت های متفاوتی دارند از جمله اینکه می‌توانند ۲۴ ساعته ۷ روز هفته روشن باشند و در شرایط محیطی سخت، آب و هوای آفتابی و بارانی بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه دهند.

تلویزیون‌های شهری قابلیت نمایش محتواهای تبلیغاتی، آموزشی، پیام های اخلاقی و… دارا می‌باشند. که می توانند به صورت خودکار و یا برنامه ریزی شده از قبل این محتواها را نمایش دهند.

 ضربه خوردن یا برخود شی با تلویزیون شهری باعث آسیب رساندن به ماژول‌ها می‌شود اما به راحتی می‌توان همان ماژول خراب را در حین روشن بودن تعویض کرد.

امکان ارسال اطلاعات برای تلویزیون های شهری هم از طریق شبکه اینترنتی و هم از طریق شبکه ۳G 4G ،۵G وجود دارد.

تفاوت ویدئو وال با تلویزیون شهری چیست؟

تفاوت اصلی در تراکم پیکسلی کمتر تلویزیون شهری نسبت به ویدئو وال‌هایی که برای محیط های Indoor استفاده می‌شوند، است. منظور از تراکم پیکسلی کمتر نزدیک بودن پیکسل‌های تصویر به هم است، چون هر چه فاصله ناظر از نمایشگر بیشتر باشد امکان دیده شدن جزئیات خیلی ریز و دقیق کمتر می‌شود به همین دلیل از تراکم پیکسلی کمتر استفاده می‌کنند و همچنین چون ابعاد تلویزیون شهری باید بزرگتر باشد تراکم پیکسلی کمتر دارای قیمت پایین‎‌تری می‌باشد و مقرون به صرفه هستند.

مصرف برق تلویزیون‌های شهری بیشتر از ویدئو وال‌های indoor  است. حدود ۳ تا ۴ برابر  بنابر این باید به فکر تامین برق تلویزیون شهری باشید.

کاربرد تلویزیون شهری بصورت معمول در محیط های Outdoor  است فقط در بعضی موارد در فروشگاه‌هایی که پنجره رو به بیرون به سمت آفتاب مستقیم است از تلویزیون شهری داخل فروشگاه استفاده می‌شود. چون تلویزیون‌های شهری نور بیشتری تولید می‌کنند زیر نور مستقیم آفتاب هم کاملا روشنایی قابل قبولی دارند.

تفاوت تلویزیون شهری با بیلبورد تبلیغاتی

از تبلیغات قدیمی و سنتی می‌توان به تبلیغات محیطی اشاره کرد که به دلیل عمومی بودن آن  تاثیر بسیاری در برقراری ارتباط با مخاطب دارد. از جمله تبلیغات محیطی بیلیبورد‌های تبلیغاتی هستند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب تلویزیون شهری نسبت به بیلیبورد تبلیغاتی می‌پردازیم.

مزایا استفاده از تلویزیون شهری

 • تغییر آسان محتوا
 • کم هزینه بودن
 • عدم نیاز به نیروی انسانی
 • عمر مفید بالا (۱۰۰ هزار ساعت)
 • هزینه تامین و نگهداری بسیار پایین
 • تاثیر گذاری بیشتر محتوا نمایش داده شده (به دلیل تغییر محتوا در لحظه)
 • خیره کننده و مفید در محیط هایی که ترافیک بصری کمتری دارد
 • نمایش محتوا جذاب و ۳ بعدی

معایب استفاده از تلویزیون شهری

 • اختلال در حواس پرتی رانندگان به دلیل ابعاد بزرگ (معمولا سایز تلویزیون شهری در معابر بزرگ سایز استانداردی دارد)
 • عدم جذابیت تصاویر متحرک برای ناظر متحرک

نکات مهم قبل از نصب تلویزیون شهری

با این حال، نکات زیادی باید قبل از نصب ویدئو وال مورد توجه قرار گیرد. از جمله:

 • اندازه صفحه نمایش
 • زیرساخت ساختمان
 • نگهداری و آموزش کارکنان

شما می‌توانید از یک ویدئو وال برای ایجاد یک صفحه نمایش عظیم با چندین پنل استفاده کنید. تلویزیون شهری  باید دارای کمترین «حاشیه» باشد – شکاف‌های بین پنل‌ها – تااز حواس‌پرتی ناشی از ایجاد اختلال در محتوای نمایش داده شده جلوگیری شود.

نتیجه گیری: ویدئو وال‌ها می‌توانند خدمات ارزشمندی در تمامی بخش‌ها ارائه دهند. با استفاده از راهنمای زیر، صفحه نمایش مناسب را برای سازمان خود پیدا کنید.

سوالات مهم قبل از خرید تلویزیون شهری

۱٫ تلویزیون شهری در کجا قرار خواهد گرفت؟

تلویزیون شهری محصولی معمولا در ابعاد بزرگ و فاصله بیش از ۸ متر از ناظر می‌باشد که جهت نمایش محتواهای تبلیغاتی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز می‌باشد.

تلویزیون‌های شهری باید قابلیت کار در زیر نور مستقیم خورشید و شرایط سخت جوی را دارا باشند .

۲٫ چه نوع محتوایی نمایش داده خواهد شد؟

محتواهای قابل نمایش در تلویزیون شهری معمولا به نحوی انتخاب می‌گردد که مناسب ناظر‌های غیر ثابت بوده و معمولا سرعت حرکت محتواها کمتر از نمایشگر‌های معمولی می‌باشد تا هم ترافیک بصری کمتری ایجاد کند و هم ناظر‌های متحرک زمان کافی برای درک محتوای نمایشی را داشته باشند.

۳٫ آیا با آژانس های خارجی همگام می شود؟

 نمایشگر‌های تلویزیون شهری فقط یک نمایشگر می‌باشند و مثل همه محصولات نمایشی دیگر قابلیت همگام سازی به وسیله محصول دیجیتال ساینج با سازمان‌های دیگر یا پخش محتوا در زمان بندی‌های منظم را دارا خواهد بود.

۴٫ هر چند وقت یکبار محتوا را تغییر خواهید داد؟

تغییر محتوا بسته میزان اطلاعات نمایش داده شده در هر اسلاید متفاوت می‌باشد. معمولا تلویزیون‌های شهری مناسب نمایش اطلاعات با جزییات زیاد نمی‌باشد و اطلاعات کلی با مدت زمان نمایش کوتاه مناسب محتواهای این محصول می‌باشد.

۵٫ آیا نرم افزاری برای تعمیر و نگهداری ویدیو وال مورد نیاز است؟

نرم افزارهای مخصوص تنظیمات اولیه هر برند متفاوت می‌باشد و مصرف کننده‌های نهایی محصول تلویزیون شهری فقط محتوا را بارگزاری کرده و نمایش می‌دهند.

علاوه بر تلویزیون‌های شهری که نیاز به تجهیزات وابسته فراوانی همچون خنک کننده‌ها و کنترلر‌های نسبتا پیچیده دارد از محصولات Outdoor برای تابلو‌های تبلیغاتی در ابعاد کوچک‌تر نیز استفاده می‌گردد که با توجه به عمر مفید بالا ۱۰۰۰۰۰ ساعتی و شدت روشنایی بالا و قابلیت کارکرد در ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته محصولی ایده آل برای تبلیغات محیطی به حساب می‌آید.

تماس با ما

اگر قصد خرید تلویزیون شهری دارید می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید”

شماره تماس: ۰۲۱۴۲۹۸۱

شماره واتس اپ: ۰۹۱۰۳۳۳۴۸۰۰

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *